Modrá dálka

Autor: corinne (já)

(obsahuje pouze část příběhu kvůli kopírování)

 

Vešli jsme do lesa a hned nás pohltily zelené stíny palem a přítmí hustých křovin. Andy šel první a vybíral cestu. Teď jsem konečně měla klid utřídit si své zmatené myšlenky. A když už bylo skoro všechno na svém místě, Creny mě opět vyrušil „Proč ty neudělat oheň?“ Hned jsem nepochopila smysl jeho otázky a tak mi ji raději zopakoval „Proč ty ne jako oheň?“ V tu chvíli se mi vybavil náš rozhovor na lodi a vzpomněla jsem si i na upečenou rybu. Pochopila jsem a to racka zřejmě upokojilo. Začala jsem se soustředit na jedno jediné místo. Po chvíli provazy na mých rukou tiše zakřupaly a spadly na zem. „Teď ty za mnou! Ty do moře!“ Crenyho pronikavý hlas mi zněl v hlavě. „Do moře!“ odpověděla jsem, vrhla se do houští a pádila směrem k moři.

     Trnité větve mě šlehaly do tváří a zvířata mi zděšeně uskakovala z cesty. Já jsem ale věděla, že je to moje jediná šance. Voda, oceán, svoboda, domov. Běžela jsem jako o život. Sotva se však moje nohy dotkly horkého písku, těsně kolem hlavy mi prosvištěl nůž a zabodl se do země kousek přede mnou. „Dál už ani krok!“ Za mnou běžel Andy a v ruce třímal stříbrnou čepel, byl připravený hodit. Věděla jsem, že mě nezasáhl úmyslně. Měla jsem dojem, že pro něj mám jistou cenu a že si nemůže dovolit mě zabít. Ale i přesto jsem se raději zastavila a prudce se proti němu otočila. Teď už jsem stála jen pár centimetrů od vody. Stačil by jediný krok…! Ten jsem ale neudělala. Až zas tolik jsem si v Andym jistá nebyla a tahle chyba by mě mohla stát život. Zuřivý výraz však z jeho tváře nezmizel ani když i on zastavil a prudce oddechoval. Stáli jsme tam, dívali se na sebe a čekali, co ten druhý udělá. U mě to bylo jasné, nemohla jsem dělat nic. Bylo tu mělko a ploutev by mi tady moc nepomohla. „Co tě to napadlo?! Mohlo se ti něco stát!“ Z jeho hlasu byl cítit hraný strach. Strach o kořist. Pak mluvil dál, ale já už jsem ho neposlouchala. Místo toho jsem opět začala vnímat rackovy myšlenky. Varoval mě. „Další lidi! Tam!“ Podívala jsem se směrem, který mi určil a opravdu jsem mezi stromy zahlédla několik štíhlých postav. Vystoupily ze stínu lesa a rychle se přibližovaly. Už jsem jim viděla do tváří, byly to ženy. Několik z nich mi naznačovalo, abych byla tiše. Stála jsem a hrdě pohlížela na Andyho. Ten se nezmohl na slovo. Stál čelem ke mně a k moři, takže příchozí nemohl vidět. Snažil se usmát, ale pokaždé mu úsměv odumřel na rtech. Můj odhodlaný výraz, i v tak kritické situaci, ho ohromoval. „Pojďme, už jsme ztratili víc času, než si můžeme dovolit. Pokud chceme být v Modré zátoce ještě před polednem…“ Nedomluvil, protože ho náhle přerušil rázný hlas „To bych, být tebou, nedělala.“ Ženy teď stály v půlkruhu kolem nás. Byly mladé, krásné a bylo jich mnoho.

Modrá dálka

Datum 06.06.2013
Vložil Jana
Titulek K příběhu

Ahoj,
tvůj příběh je velice krásný a upoutavý.Pokud by jsi někdy vydala s tímto příběhem knihu ihned mi dej vědět ráda si ji koupím ;)
přeji hezký den
Jana

Datum 06.06.2013
Vložil corinne
Titulek Re: K příběhu

Ahojky,
na vydání se samozřejmě chystám, ale nejprve chci dokončit Zkázu Sandtrillionu (moje, zatím druhé větší dílko). Pokud budeš sledovat tento blog, určitě tu velkou událost zveřejním, jen, co budu mít knihu v tisku ;)

 

Kontakt

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode