Rozchod na druhou

Autor: corinne (já)

 

Když už, tak už, paměť máme všichni špatnou.

 

„Ahoj Honzo,“ zdravím jako vždycky na poslední chvíli přibíhajícího hnědovlasého chlapce. Z mého pohledu to má být naše poslední schůzka. Honza je fajn, ale poslední dobou na mě zapomínal a tak nějak už si nemáme co říct. „Ahojky,“ pozdraví mě se širokým úsměvem.

Jdeme po nábřeží, řeka pod námi si klidně plyne a my se držíme za ruce. Propletené prsty mě po chvíli začnou mrazit a já se zhluboka nadechnu. „Víš,“ začnu rozvážně (nesmělost = 2 body plus), „asi bychom…se měli rozejít.“ Tak a je to venku. Začínají se mi potit ruce a on mě tiskne tak, že mám dojem, že nejméně prsty mám rozdrcené na prach. Asi jsem nezačala nejlíp, ale co. Rozhodla jsem se.

Tenhle kluk, co jsem ho před půl rokem potkala na ulici a pak se s ním srazila v metru, nedobrovolně mu seděla v autobuse na klíně (když mě nějaký vůl strčil) a teď s ním šest měsíců chodila, se vůbec nezměnil. Tři podivně náhodná setkání a tři naprosto stejné nezaměnitelné úsměvy.

Tak se tvářil i teď, když jsem navrhla změnu. „Lásko,“ říká potichu a snaží se zachytit můj pohled. Já klopím oči, zastavuji se a odvracím hlavu. Dívám se na vodu, jak bezstarostně šplouchá a omývá pilíře mostu. „To jsi nemyslela vážně, že jo?“ Pokývám hlavou a stále úspěšně odolávám jeho hypnotizujícímu pohledu oříškově hnědých očí. „Ale já tě miluju,“ šeptá a jeho rty se dotýkají těch mých v dlouhém polibku.

Zase mě má v hrsti! Pomyslím si a otevřu oči. Můj vlastní odraz v zrcadle se na mě šklebí nespokojeností. Můj sedmý pokus nácviku rozchodu s Honzou se nezdařil. Proč já vždycky přesně vím, co udělá? Co řekne? Neblahá tušení se jen hrnou. Dokážu číst myšlenky? Nebo mám jen bujnou fantazii? Tajný smysl mi říká, že tohle „rozchod rande“ by dopadlo ve skutečnosti stejně jako při mém chabém nácviku. Má snad Honza nějakou zvláštní moc? Pomalu, ale jistě se začínám odklánět od reality a domýšlet si tajemné síly, čaroděje a zlo, co vítězí nad dobrem (nebo je to obráceně?).

Pak mě však napadá otázka, nad kterou jsem dosud nepřemýšlela. Chci se vůbec s Honzou rozejít?

Rozchod na druhou

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

Kontakt

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode