Anděl

Autor: corinne (já)

 

For Monica...

 

Žijí mezi námi… Ze smutku dělají radost a z temnoty světlo.

 

„Mami, mami!“ Trhla jsem sebou a prudce se otočila. Pod mojí nohou zapraskala větvička. Ukrytá v hustém keři, jsem hleděla na dítě, asi tak pětileté, jak běží od mého úkrytu zpět ke své matce.

Vůbec jsem si ho nevšimla, když se blížilo a je dost dobře možné, že mě spatřilo. To by ovšem mělo katastrofální následky.

„Mami, podívej. Támhle je opuštěný hrobeček, dáme na něj taky svíčku?“ Jaká nevinnost a čistý zájem o to, aby i na dávno opuštěných a zchátralých hrobech svítila svíčka. Alespoň jednou v roce…proběhlo mi hlavou a při té myšlence mě ovanul chlad.

Nebyl to však vzduch zvířený mými křídly, ale skutečný mrazivý pocit, že smrt je blízko. Stalo se to pozdního odpoledne dne druhého listopadu, léta Páně 1998. Matka zamítla žádost svého potomka o světýlko s chabou výmluvou, že prý má svíčku jen jednu a tu chce dát na hrob své babičky. Dítě podotklo, že u prababičky už světýlko je. Na toto konstatování odpověděla další výmluvou.

„Ale já chci, aby babička měla svíčku taky ode mě.“ Na ta slova ho popadla za ruku a nemilosrdně odtáhla pryč. A tím nade mnou vyřkla ortel smrti.

Malé děti tuší přítomnost andělů a mají podivný pocit, že je něco v nepořádku, když je některý z nich nablízku. Tohle dítě moc dobře vědělo, že má rozsvítit svou svíčku na tomto hrobě a na žádném jiném. Avšak matka ho neposlechla.

Koukala jsem za nimi dlouho, i když se mi potom ztratili za vysokou zdí porostlou břečťanem.

Sám hřbitov působil starobyle a tajemně, zvlášť, když už bylo šero a na pečlivě udržovaných hrobech sem tam svítila svíčka.

Postavila jsem se a oklepala ze svých džínů lístky, které se mi na ně přichytily, když jsem klečela v mokré trávě. Teď už nikdo nepřijde. Vylezla jsem z úkrytu a roztáhla křídla. Brněla mě po celé té době, kdy jsem je měla křečovitě stažená, aby se náhodou nepohnula.

„Ahoj Moniko,“ ozvalo se. V tu chvíli jsem strnula neschopná pohybu. Nadechla jsem se, aby neměl šanci mě přerušit.

„Ondřeji, to, že jsi jako jediný člověk odhalil, kdo doopravdy jsem, tě neopravňuje k tomu, abys…“

„To ti právě jdu říct…“ Ondra byl chladný s naprostou rovnováhou v hlase.

„Neopovažuj se!“ vyhrkla jsem. „Já musím!“ Hlas se mi zlomil. By mi ho líto. Tak moc líto.

Po celý svůj dosavadní život jsem byla jako anděl sama. Nikdy jsem neměla mnoho kamarádů…lépe řečeno, žádné. Byla to jedna z podmínek našeho života. Bez přátel. Protože jednou nastane den, kdy budeme muset odejít. Sami. A už se nevrátit. Můj den nastal dnes.

Ale právě já udělala největší chybu, jaké se stvoření jako já může dopustit. Jeden chlapec se zamiloval do mojí krásy. Stopoval mě a odhalil mé tajemství. Nezazlívala jsem mu to, byla jsem ráda. Můj život náhle dostal nový smysl a začal se někam ubírat.

O to těžší bylo jít dnes sem. Byla jsem si skoro jistá, že mě miluje. Teď však přišel. Přelezl zeď, jako tenkrát, když mě sledoval. Přišel mi zabránit v tom, abych odešla. Netvářil se však zděšeně, jak bych čekala ani starostlivě, jak by měl, ale místo toho mě sžíral pocitem, že se tady děje něco tajemného.

„Dnes taky odcházím,“ pronesl smutně hlasem, který mrazil. Ne, tohle ne! Nesmí! Nesmí kvůli mně, nedovolím to! Myslela jsem, že se chce zabít. Chce si vzít život a myslí si, že půjde se mnou. Avšak duše těch, kteří proti sobě obrátí zbraň, čeká věčné utrpení v žáru pekel.

On jen sklopil hlavu a já začínala v houstnoucí mlze rozeznávat obrysy jeho mohutných křídel.

„Ale proč jsi mi to…?“

„Nevěřila bys,“ zašeptal. „Nyní je ale čas,“ dodal. Zamával křídly a zlehka dosedl na náhrobek. Naposledy se nadechl a začal se rozplývat, až po něm zbylo jen malé světýlko.

Malý plamínek, hořící na vrcholu kamenné desky bez svíčky. Jen tak. Sám a opuštěný. V tento den, v tuto noc, nesmí být hrobu, na kterém by nezářilo světlo. Světlo Boží lásky.

Dnes, zrovna dnes, kdy hřbitovy září tisíci svíček, oba odcházíme. Navěky. Naše dny na Zemi končí. Už se nikdy nevrátíme. Nikdy. Neměla jsem zdaleka takovou odvahu, jako on a váhala nad každým krokem, které vedly k dalšímu zanedbanému hrobu.

Na kamenné desce byla vytesaná krátká modlitba. Stále čitelná byla ale jen dvě poslední slova…Ježíš Kristus… Schoulila jsem se do bundy a na chvíli se rozmýšlela, jestli neupustit od svého úkolu, ale ta dvě slova na mě dýchla odvahou. Nebyla velká, ale stačila k tomu, abych se opatrně posadila na náhrobek. A pak jsem si uvědomila…

Jsem sama. Odcházím. Bez přátel, bez rodiny. Nikdo si na mě nevzpomene, nikdo nebude plakat. Jen jedno světýlko bude zářit jednu noc a s východem slunce zhasne…

Zářila jsem. Celá jsem zářila jako kdybych stála uprostřed plamenů. Rozhlédla jsem se a spatřila spousty a spousty dalších andělů, jak září a jsou šťastní. Tak tohle je to, co lidem dáváme.

Ucítila jsem radost. Tak náhle jako onu zázračnou odvahu. Smála jsem se. Vždyť my dáváme lidem věčné světlo. Věčné světlo a naději. Alespoň na jednu noc…

 


Anděl

Datum 06.06.2018
Vložil Albertdiusy
Titulek How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate gland is a vital section of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is situated just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient for your patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also called prostatitis, is regarded as the common prostate-related condition in men younger than 55 years. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of all forms of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect in the gland along with the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be caused by trauma towards the urinary tract or by infections originating from other areas with the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal in the prostate defect as well as the use antibiotics and NSAIDs to take care of the soreness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the causes of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some in the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for our health and wellbeing and it will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies claim that several ejaculations a week will help to prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will increase the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most critical measure to adopt to make sure a proper prostate is usually to opt for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should select prostate examination one or more times annually.

Datum 16.11.2014
Vložil Katte
Titulek :)

Moc se mi to líbilo, dává to nové podněty k zamyšlení :)

Datum 23.12.2013
Vložil sali
Titulek :D

Hezká povídka, líbí se mi. Nemám žádnou kritiku :)!

Datum 23.12.2013
Vložil corinne
Titulek Re: :D

Díky :)

Datum 02.11.2013
Vložil redfox
Titulek (shy)

Teda, klobouk dolů. Pojala jsi to opravdu moc hezky. Úplně na mne ta nálada dýchla. Odvedla jsi na tom opravdu velký kus práce.

Datum 02.11.2013
Vložil corinne
Titulek Re: (shy)

Zase nepřeháněj :)
Jinak díky... Povídka dýchnout měla (přinejmenším...) takže splnila účel...

Datum 02.11.2013
Vložil Nhoriel
Titulek :)

Hmm... kapka lásky v noci mrtvých... Hezká povídka :D
Jen mě trochu zaráží představa anděla v bundě... kam se nacpou ta mega křídla? :D

Datum 02.11.2013
Vložil redfox
Titulek Re: :)

Hej ty .. ty ... ty - si mi ukradla první komentář!

Datum 02.11.2013
Vložil Nhoriel
Titulek Re: Re: :)

Tomu se říká smůla ;D

Datum 02.11.2013
Vložil corinne
Titulek Re: :)

Díky :) jsem Dušičková...
Žijí mezi námi... Když si to uvědomíš... Třeba s tebou některý chodí do školy... :) Křídla se samozřejmě objevují a mizí... Nakonec i Ondra vypadal nejdřív úplně normálně a Monika neměla nejmenší tušení... :)

 

Kontakt

Vyhledávání

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode